THE FEAST OF THE GODS | I | Wnętrza domu

luksusowe wnętrza domu

Punktem wyjścia dla projektu architektury wnętrz domu było dążenie do uzyskania efektu wyszukanej elegancji w nowoczesnym ujęciu. Powstało wnętrze o kontrastowej kolorystyce – nowoczesne, ale uniwersalne i ponadczasowe; wyraziste i jednocześnie bardzo eleganckie. Zestawienie kontrastujących kolorów we wnętrzu – czerni z bielą czy grafitów z jasnym beżem – to zawsze aktualny trend w architekturze wnętrz i doskonała droga do wykreowania luksusowej przestrzeni wnętrza. Otwarta strefa dzienna z salonem, jadalnią, kuchnią i holem stanowi kompozycyjną całość. W tej przestrzeni powtarzają się konsekwentnie te same kolory, materiały i motywy dekoracyjne. Jednocześnie jest to przestrzeń reprezentacyjna domu, stąd luksusowy charakter aranżacji wnętrza. W projekcie salonu zostały wykorzystane materiały z połyskiem, efektownie odbijające światło –posadzka z wzorem naturalnego kamienia, kompozycje luster i ciemnych płyt w połysku, a na suficie grafitowe lustro w dwustopniowej efektownej kompozycji. Powierzchnie te, w połączeniu z różnymi źródłami światła, nadają pomieszczeniu wyjątkowy charakter, podkreślony dodatkowo przez kryształowe lampy i wyszukane motywy dekoracyjne. W salonie znajduje się również kominek. Jest on oddzielony od pozostałych elementów wnętrza, dzięki czemu zyskał własną kompozycję. Jasna barwa trawertynu, którym została pokryta bryła kominka, efektownie kontrastuje z ciemnymi kolorami we wnętrzu. Bryłę kominka zdobi dekoracyjny wzór plecionego koła. Motyw ten można odnaleźć również w innych częściach domu – na wyspie kuchennej czy szklanych drzwiach w wiatrołapie. Innym powtarzającym się motywem są wielkoformatowe czarno-białe fotografie, które dodają wnętrzom smaku i oryginalności i są związane z hobby właściciela domu. Aranżacja kuchni nawiązuje charakterem do całej strefy dziennej. Zabudowa meblowa jest kompozycją dużych czarnych i białych płaszczyzn. Podobnie jak w salonie, pojawia się tutaj czarna szklana mozaika, a na froncie wyspy wspomniany już motyw plecionego koła. Kuchnia jest elegancka, a przy tym wygodna i funkcjonalna. W holu głównym elementem są białe schody ze szklaną balustradą, które wizualnie odcinają się na tle ciemnej ściany – ich forma sama w sobie jest atutem dla wnętrza. Szklane drzwi między wiatrołapem i holem zapraszają wchodzących do domu gości, pokazując wnętrze domu.

projekt wnętrz domu

projekt salonu

architektura wnętrz salon

aranżacja salonu artdesign

salon w stylu nowoczesnym

projektant wnętrz kraków

artdesign architekt wnetrz

czarno białe wnętrza

nowoczesne aranżacje wnętrz

projektowanie wnętrz

luksusowy salon z jadalnia

projekty wnętrz inspiracje

luksusowa kuchnia projekt

projektowanie kuchni inspiracje

nowoczesna aranżacja kuchni

nowoczesna kuchnia z wyspa

biało czarna kuchnia

architektura wnętrz

designerskie wnętrza projekty

nowoczesny dom wnętrza

projektant wnętrz domu

inspirujące aranżacje wnętrz

luksusowy design dom

projekt holu wnętrze domu

czarno białe aranżacje

aranżacja wiatrołapu

projektowanie wnętrz
Aranżacje wnętrz
- Zasady projektowania wnętrz
- Kolorystyka i oświetlenie
- Ergonomia

Publikacje autorstwa Jacka Niezgody, ARTDESIGN

Książka Aranżacje wnętrz podpowiada, jak zaprojektować stylowe i gustowne mieszkanie. Czytelnik dowie się z niej, jakie są podstawowe zasady projektowania wnętrz: jak dobierać kolory, wykorzystywać złudzenia optyczne, jak zbudować architekturę za pomocą oświetlenia i komfortowo urządzić łazienkę, sypialnię czy pokój dzienny.

Wymagającym inwestorom polecamy profesjonalny, kompleksowy i ponadczasowy projekt wnętrz. OFERTA ARTDESIGN >>>

Ten wpis został opublikowany w kategorii DOM i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.