Artykuły

1.Tajemnice oświetlenia.

Rozwój nowoczesnych technologii oświetleniowych oraz nowe rozwiązania materiałowo-konstrukcyjne stworzyły niesamowite możliwości budowania architektury wnętrza światłem.

2. Kolor w architekturze wnętrz.

Kolory odbieramy subiektywnie, dlatego też powinniśmy je dobierać zgodnie z naszymi upodobaniami, potrzebami i panującą modą. Nie należy jednak zapominać o psychologicznych i optycznych właściwościach barw.

3. Tapety, tynki dekoracyjne, kompozycje kolorystyczne – Wywiad.

W miesięczniku “Podłogi i Ściany” nr 10, październik ukazał się wywiad z Jackiem Niezgodą projektantem biura architektury  wnętrz Artdesign.

4. Akustyka w architekturze wnętrz.

Architektura przestrzeni domowej jest nierozerwalnie związana z akustyką. Układ funkcjonalny, kubatura wnętrza oraz materiały zastosowane na podłodze, ścianach i suficie mają ogromny wpływ na sposób rozchodzenia się fali dźwiękowej, a tym samym na akustykę przestrzeni.

5. Akustyka wnętrz – Wywiad.

W miesięczniku “Podłogi i Ściany” nr 7, lipiec ukazał się wywiad z Jackiem Niezgodą projektantem biura architektury wnętrz Artdesign.

6. Dom przyjazny dla dziecka.

W pierwszych latach życia dziecko zdobywa doświadczenia, które kształtują jego stosunek do siebie i świata. Należy zwrócić uwagę, aby dom, w którym przebywa był dostosowany do jego potrzeb i wymagań, aby był dla niego atrakcyjny i bezpieczny.

7. Schody we wnętrzu.

Schody w domu mogą być nie tylko elementem łączącym przestrzenie poszczególnych kondygnacji, umożliwiającym poruszanie się pomiędzy piętrami, ale stanowić dopełnienie estetyczne wnętrza.

8. Architektura wnętrz obiektów handlowych – oświetlenie, kolor, proporcje.

Światło i kolor budują atmosferę sklepu, są czynnikami współtworzącymi filozofię marketingową. Spełniają już nie tylko funkcję użytkową, tworząc dobre warunki widzenia, ale są stosowane w szerszym aspekcie.

9. Architektura wnętrz gabinetów  medycznych.

W czasach, kiedy pacjent wybiera lekarza, wizerunek estetyczny gabinetu lekarskiego nabiera szczególnej wagi. Jego wnętrze powinno być zaprojektowane przez doświadczonego architekta, tak aby spełniało współczesne normy i wymagania, a jednocześnie cieszyło wzrok osób w nim przebywających.

10. Małe mieszkanie – wywiad z Jackiem Niezgodą projektantem ARTDESIGN.

W małych mieszkaniach należy myśleć o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Dobrze, aby przestrzeń pozostała czysta bez zbędnych elementów, dlatego dobrze wygospodarować w układzie ścian ukrytą szafę, mini garderobę, która pomieści większości rzeczy.

11. Zalety i przyjemności pracy architekta wnętrz? – Wywiad z Jackiem Niezgodą projektantem ARTDESIGN.

Projektowanie wnętrz to przede wszystkim praca wymagająca kreatywności i twórczego myślenia. Praca designera to wyzwanie polegające na oferowaniu dobrych wzorów do naśladowania oraz tworzenie przestrzeni wypełnionych formą, kształtem, światłem i kolorem.

12. Wnętrze przyjazne akustycznie. Wywiad z Jackiem Niezgodą projektantem ARTDESIGN architektura wnętrz.

Komfort akustyczny jest parametrem subiektywnym, na jego odczuwanie mają wpływ drgania powierza tworzące wrażenie słuchowe (hałas) i odczuwalne drgania podłogi.

13. Przedpokój – Wywiad z Jackiem Niezgodą, ARTDESIGN.

Poza funkcją reprezentacyjną przedpokój powinien pełnić również funkcję użytkowa. Aby przestrzeń była funkcjonalna i praktyczna powinna się w niej znaleźć obszerna szafa, podręczny wieszak, lustro i mała toaletka.

14. Tapety w obiektach hotelowych – Wywiad z Jackiem Niezgodą, ARTDESIGN.

Wyraźnie zauważalny jest wzrost zainteresowania tapetami w obiektach hotelowych. Po latach zapomnienia tapety wracają w postaci wyrafinowanych organicznych wzorów, ekskluzywnych deseni i faktur.

15. Posadzki betonowe (przemysłowe) we wnętrzach domów i mieszkań – Jacek Niezgoda, ARTDESIGN.

Architekci wnętrz w poszukiwaniu niekonwencjonalnych rozwiązań coraz częściej sięgają po materiały dotychczas zarezerwowane dla zastosowań przemysłowych.

16. Tendencje rozwoju rynku architektury wnętrz – Jacek Niezgoda, ARTDESIGN.

Rynek projektowania architektury wnętrz rozwija się bardzo dynamicznie. Najnowsze trendy, materiały, technologie i urządzenia są obecne i coraz szerzej dostępne w Polsce.

17. Łazienki hotelowe, wanna czy kabina? – Wywiad z Jackiem Niezgodą ARTDESIGN.

Kąpiel ma być relaksem, stałym elementem dnia. W wannie pełnej wody przeciętny Azjata zanurza się po uprzednim, dokładnym umyciu całego ciała, oddając się niezmąconemu wypoczynkowi.

18. Podłoga w kuchni – rozmowa z Jackiem Niezgoda, ARTDESIGN.

Kuchnia jest domowym laboratorium, współczesną pracownią alchemiczną, w którym codziennie komponowane są różnorodne mikstury, domowe przysmaki. Do ich przygotowania wykorzystujemy ogień i wodę, mieszając różnorodne substancje, dlatego ważne jest, aby przestrzeń kuchni było odporna na działanie żywiołów.

19. Rezydencja – pomieszczenie dla służby – wywiad z Jackiem Niezgoda, ARTDESIGN.

Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa, coraz mniejszą ilością czasu na prowadzenie domu i powstawianiem okazałych rezydencji rośnie zapotrzebowanie na osoby zajmujące się prowadzeniem domu, jaki i opieką nad jego otoczeniem. Stanowiska major domusa – zarządcy domu, kucharek, sprzątaczek, a także ogrodników to coraz częściej spotykane zawody związane z rezydencją.

20. Aranżacja wnętrz hotelowych – rozmowa z Jackiem Niezgoda, ARTDESIGN.

Hol hotelowy daje możliwość wyróżnienia się, stworzenia wyjątkowej przestrzeni, identyfikowanej tylko z konkretnym miejscem – hotelem. W holu najwyraźniej przejawia się charakter wnętrza, standard hotelu i filozofia obiektu.

21. Przestrzeń rekreacyjna w domach -  rozmowa z Jackiem Niezgoda, ARTDESIGN.

Współczesne domy powinny spełniać wiele funkcji i odpowiadać wymaganiom domowników. Dla rodziny budującej wymarzony dom ważne stały się nie tylko pomieszczenia przeznaczone do mieszkania, ale także miejsce do rekreacji i rozrywki dla wszystkich członków rodziny.

22. Trendy w projektowaniu łazienek hotelowych.

Inaczej wyglądają łazienki w apartamentach gdzie wygoda i luksus wpisane są w funkcje. Łazienka staje się przestronna, projektanci w inny sposób operują przestrzenią, dlatego łazienka staja się salonem kąpielowym – czy wyobrażamy sobie salon bez okna?

23. Wnętrze łazienki.

Łazienka jak żadne inne pomieszczenie jest odbiciem osobowości, przyzwyczajeń i charakteru jej użytkowników. Może przyjmować formę syntetycznej toalety lub pokoju kąpielowego.

24. Kino domowe – zasady tworzenia przestrzeni.

Kino domowe to przestrzeń, o którą powinniśmy zadbać już na etapie planowania i projektowania domu. Dla uzyskania optymalnych parametrów dźwięku konieczny jest odpowiedni kształt i wysokość pomieszczenia, również lokalizacja na planie domu może mieć znaczenie dla komfortu użytkowania.

25. Podłoga w hotelu – nowoczesność czy tradycja? – Wywiad z Jackiem Niezgodą, ARTDESIGN.

Podłogi w przestrzeniach hotelowych powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością i odpornością na zużycie. Koszt podłogi to nie tylko cena zakupu; w obiektach hotelowych istotna jest przede wszystkim trwałość i wizualna niezmienność w długim czasie użytkowania.

26. Zrób sobie kino w domu – Jacek Niezgoda -  Dziennik POLSKA – THE TIMES.

Kino domowe często utożsamiane jest wyłącznie z rozbudowanym zestawem audiowizualnym i zaawansowanym systemem nagłośnieniowym, tymczasem równie ważne w odbiorze filmu jest komfortowe i odpowiednio zaplanowane wnętrze, jak najbardziej zbliżone do warunków kinowych.

27. Trendy we wzornictwie mebli hotelowych – HOTEL Profit.

Meble w istotny sposób kształtują charakter wnętrza, dlatego warto zrezygnować z kupowania w ostatniej chwili typowych mebli hotelowych i zaprojektować meble nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne.

28. Tkaniny w obiektach hotelowych - Świat Hoteli.

Niewyczerpana różnorodność kolorów, ornamentów i faktur tkanin daje nieograniczone możliwości kreacyjne projektantom wnętrz. W momencie podejmowania decyzji o wyborze konkretnych tkanin zazwyczaj sprecyzowany jest już charakter hotelu, jego filozofia, przewidywany profil gości, który od samego początku wyznacza charakter wnętrz.

29. Telewizja w przestrzeni wnętrza – Jacek Niezgoda – Dziennik POLSKA – THE TIMES.

Podglądanie fikcyjnego życia, śledzenie bieżących wydarzeń, czy poszerzanie wiedzy zaspokaja naturalną ciekawość i potrzebę rozwoju osobistego. Szerokie możliwości w tym zakresie daje telewizja.

30. Ergonomia przestrzeni pokoju hotelowego – Gniazda elektryczne.

Rozmieszczenie punktów elektrycznych w pokojach hotelowych najczęściej odbywa się na etapie projektu budowlanego budynku w oparciu o bardzo uproszczone założenia funkcjonalne – zazwyczaj nie ma nic wspólnego z projektem architektury wnętrz i nie uwzględnia rozplanowania mebli, elementów dekoracyjnych i rozwiązań poprawiających jakość pobytu gości.

31. Rekreacja w łazience.

Koncepcja łazienki: ciemnej, niefunkcjonalnej, ograniczonej małym metrażem, obowiązująca z konieczności, nie w wyniku rzeczywistych potrzeb, powoli staje się kolejnym reliktem szarej, zunifikowanej przeszłości. Obecnie łazienki są centralnym punktem zainteresowania światowych designerów.

32. Kształtujemy nasze wnętrza – podłoga.

Podłoga jest najważniejszą płaszczyzną mieszkania. Kolor, wzór i kompozycja zastosowanych na podłogę materiałów wpływa na estetyczny odbiór wnętrza. Układ powinien być skomponowany w odniesieniu do architektonicznego podziału przestrzeni oraz stref wykonywania poszczególnych czynności.

33. Wnętrza rustykalne.

Rustykalizm według słownika języka polskiego to zamiłowanie do życia wiejskiego; we wnętrzach dotyczy przestrzeni czystych, bezpretensjonalnych i prostych w formie z czytelną funkcją, mających cechy wiejskie.

34. Wywiad z Jackiem Niezgoda, architektem wnętrz, designerem – właścicielem ARTDESIGN architektura wnętrz.

ARTDESIGN wypracowało charakterystyczny, rozpoznawalny styl, który po wczesnym okresie poszukiwań, wykształcił się poprzez konsekwentne stosowanie czytelnych, wyważonych rozwiązań i inspirację dokonaniami najlepszych designerów na świecie. Wypracowany styl to efekt ponad dziesięciu lat doświadczeń, styl, który wciąż ewoluuje dając efektowną i wyraziście elegancką przestrzeń wnętrza.

35. Najnowsze trendy w projektowaniu pokoi hotelowych – Jacek Niezgoda ARTDESIGN.

Obecne wzornictwo i panujące trendy są niezwykle zróżnicowane, mieszają i twórczo łączą epoki, style i funkcje, często jedynym wspólnym mianownikiem jest lekka ironia i zabawa.

36. Tendencje projektowe w aranżacji łazienek hotelowych – Jacek Niezgoda ARTDESIGN.

Umywalka w przestrzeni wnętrza pokoju może być potraktowana jako designerski element, może przyjmować zaskakujący kształty w ekstrawaganckich kolorach lub formę dekoracyjnego emaliowanego zlewu we wnętrzach stylizowanych.

37. Czy minimalizm jest nudny? – “Świat Rezydencji” – Jacek Niezgoda ARTDESIGN.

Projekty minimalistyczne to idealna propozycja dla osób o wyrafinowanym guście, ceniących wnętrza harmonijne, dopracowane, w których widoczna jest dbałość o każdy detal, jakość materiałów i precyzję wykonania.

38. Energooszczędny – EKO DOM – Jacek Niezgoda ARTDESIGN.

Zaprojektowane w przemyślany sposób oświetlenie w niewątpliwy sposób kreuje nastrój wnętrza, wpływa na komfort jego użytkowników i ułatwia codzienne czynności.

39. Trendy w projektowaniu wnętrz obiektów SPA – “Świat Hoteli” – Jacek Niezgoda ARTDESIGN.

Koncepcją, która powoli dociera do Polski, jest SPA hybrydowe, łączące funkcje pielęgnacyjne z salonem towarzyskim. W ciągu dnia jest ono klasyczną przestrzenią pielęgnacji i relaksu, wieczorem zmienia się w tętniącą życiem kawiarnię i miejsce towarzyskich spotkań.

40. Elegancja zaklęta w naturze – wywiad z Jackiem Niezgodą ARTDESIGN.

Nasi projektanci już na etapie projektu budowlanego uczestniczą w pracach projektowych, tak aby przestrzeń była ergonomiczna, doskonała kompozycyjnie i estetyczna – uchyla rąbka tajemnicy Jacek Niezgoda. Jednak krakowscy designerzy cały czas pamiętają o żywym człowieku, któremu będą służyć wszystkie, zaproponowane przez nich rozwiązania.

41. Meble Plus i ARTDESIGN – „Wyższa szkoła komfortu.” Rozmowa z Jackiem Niezgodą, ARTDESIGN.

Idealne meble powinny być: „wygodne, miękkie w dotyku, multimedialne, obrotowe, podświetlane, stwarzające poczucie bezpieczeństwa, ciepłe, jasne w kolorystyce, ergonomiczne z podnoszonym stelażem i zagłówkiem, z toaletką, z chowanym w meblu telewizorem oraz z nawilżaczem powietrza i lustrem”.

42. Dobrze Mieszkaj i ARTDESIGN – „Domowy gabinet w stylu klasycznym.” Jacek Niezgoda ARTDESIGN.

Esencją stylu klasycznego są harmonijne podziały, stonowana kolorystyka, umiar zastosowanych rozwiązań stylistycznych. Wnętrza klasyczne odkrywają swoje piękno i elegancję stopniowo i powoli: poprzez dbałość o wysoką jakość użytych materiałów, staranność wykończenia oraz szlachetne materiały: najwyższej jakości drewno i skórę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.